Po co ten mankiet?

Zaktualizowano: 19 lip 2021No właśnie, po co ten długi mankiet w rękawicach?


Tak naprawdę okazuje się, że fakt istnienia długiego mankietu przy rękawicach z grubszej gumy stał się tak oczywisty, że mało kto zastanawia się i analizuje, po co on właściwie tam jest...

Spotkaliśmy się już z porównaniami do rękawic weterynaryjnych, ale nie pytajcie nas, co miała na myśli osoba mająca to skojarzenie... Może po prostu miała takie doświadczenia.


Prawda jest taka, że do czynności związanych z czyszczeniem ręcznym z użyciem chemii (czasem bardziej agresywnej), najczęściej stosujemy dwa rodzaje rękawic. Te jednorazowe w opakowaniach np. po 100 szt. i więcej, oraz te długie, grubsze sprzedawane w parach. To jedna z kwestii, która je wyróżnia.


Te drugie są popularnym rodzajem rękawic, często stosowanym w naszych domach. Potocznie mówi się na nie "gumowe rękawice gospodarcze", lub po prostu "rękawice gospodarcze". Najczęściej spotyka się je w kolorze żółtym lub zielonym z długim mankietem.


Ten rodzaj rękawic powinien być już bardziej odporny od popularnych "jednorazówek" i pewnie też to sprawiło, że częściej spotyka się je w domach.

Tak naprawdę jednak wszystko zależy od norm, jakie spełniać ma dana para rękawic (każda rękawica powinna być oznaczona stosownymi piktogramami, na które też warto zwrócić uwagę).

A czy wiesz, dlaczego te rękawice są takie długie? Zaraz się tego dowiesz, spójrz na zdjęcie poniżej.Długi mankiet w rękawicach gospodarczych można wywinąć. Jest to pomocne gdy czyści się płytki ścienne powyżej linii ramion lub ramy okienne, czy chociażby umywalkę od spodu.Dzięki wywiniętym mankietom rękawic ciecz pozostająca na rękawicach lub narzędziu, w przypadku uniesienia ramienia, nie spłynie nam po ręce w stronę tułowia.

Pomijając fakt, że nikt nie lubi gdy coś wpływa mu w rękaw, a następnie spływa po ciele, to pracując silnym roztworem chemii, moglibyśmy zostać nim poparzeni.


Tak więc to taka rada, o której warto pamiętać.Wojtek.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie